7 Ocak 2013 Pazartesi

Noel Baba’dan İlginç Hediyeler

Brüksel’de kar amacı gütmeyen kuruluşlardan biri olan Petits Riens/Spullenhulp, her yıl ihtiyacı olan insanlar için kıyafet topluyor. Maalesef bağış kutularından kıyafet yerine tonlarca çöp çıkmakta. Bu yıl Noel Baba’nın canına tak etmiş olmalı ki; Brüksel’de Christmas market kurulduğu sırada, insanları durdurup hediyeler vermiş. Noel Baba’nın verdiği hediye kutularını heyecanla açıp; ezilmiş bira kutusu, kafası kopmuş barbie bebek, ölmüş fare vs. gören insanlar şok oluyor ve tiksinerek Noel Babaya bakıyorlar. Acaba, onlar bağış kutularının içine çöp attıklarında da, ihtiyacı olan diğer insanların da onlardan tiksindiğini idrak edebilmişler midir?
İnteraktif bir reklam. Eğer ‘click here to make better gifts – daha iyi hediyeler için tıklayın’ yazan yere tıklarsak, Noel Baba’nın kıyafetlerini yıkayıp, temizleyip, güzelce paketlediğini görüyoruz.
Aynı olayların Türkiye’de de olduğunu söylememe gerek var mı? Doğal afetlerden sonra toplanan yardımların içinde, işe yarar eşyaların dışında her şey var; çöpler, yırtık kazaklar, parçalanmış oyuncaklar vs…
Bağış kutularına çöp atarken harcadığımız eforu gerçekten işe yarar bir şeyler göndermek için harcarsak, kimsenin kimseden tiksinmesine gerek kalmayacak.


Reklamın Künyesi
Reklam Ajansı: DDB Brüksel, Belçika
Yaratıcı Yönetmenler: Peter Aerts, Liesbeth Demolder
Sanat Yönetmenleri: John&Rom, Anthony Lamont
Metin Yazarı: Rom&John
Stratejik Planlama: Maarten Van Daele
Prodüksiyon:  Lovo Films Brussels
Yönetmen: Hans Vercauter

Yayınlandığı site: Aristolog


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...